вівторок, 18 вересня 2018 р.

В Укрзалізниці планують підвищити ціни на всі види перевезень

 Укрзалізниця розглядає можливість в 2019 році підвищити тарифи на перевезення не менше ніж на 12%. Зростання цін очікується за всіма видами перевезень.
 Про це повідомив директор з економіки та фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев в кулуарах конференції Global Outlook 2018 р.
 Якщо в цьому році індекс цін товаровиробників зріс на 12%, у нас підвищення цін навряд чи може бути меншим. Це можна відтягувати, переносити з року на рік, але підвищення вартості наших перевезень завжди буде безпосередньо пов’язане зі зростанням цін на інші види промислової продукції, тому що вони входять до складу нашої собівартості. Те, що протягом багатьох років це було інакше, призвело до того, що ми сьогодні маємо проїдання основних коштів компанії”, – зазначив він.
 За словами Рязанцева, в 2018 році Укрзалізниця ще не подавала документи на підвищення вантажних тарифів, тільки на їх уніфікацію за класами вантажів.
Директор з економіки і фінансів Укрзалізниці зазначив, що на даний момент пропозиції компанії щодо уніфікації класів тарифів були повернуті Державною регуляторною службою, однак їх планують доопрацювати і закрити це питання до кінця року.
 “Якщо ми зможемо скоригуватися в цьому році, в наступному підвищення буде відповідати приблизно рівню індексу цін виробників або індексу споживчих цін. Якщо ми не зможемо в цьому році провести підвищення, в наступному воно буде в два рази більшим”, – зазначив Рязанцев.
Він також підкреслив, що в планах компанії, у разі, якщо не вирішиться ситуація з уніфікацією класності вантажних тарифів – до кінця року запросити підвищення тарифів на вантажоперевезення в цілому.

Укрзалізниця вважає 3-кратне підвищення тарифів на вантажоперевезення економічно обґрунтованим.