пʼятниця, 14 вересня 2018 р.

"Укрзалізниця" планує замінити частину електропоїздів на автобуси

 "Укрзалізниця" розглядає питання припинення курсування низки приміських поїздів, заповнюваність яких становить до 20%.
Про це заявив в. о. голови правління компанії Євген Кравцов в інтерв'ю Delo.ua.
 Замість цього в УЗ на такі маршрути пропонують запустити автобуси.
"Це питання, яке ми обговорюємо вже протягом року. У нас є напрямки, де завантаженість приміських поїздів становить до 20%. Потяги ходять майже порожні, а ми витрачаємо кошти на ремонт, на утримання... Для нас набагато більш економічно прийнятний варіант - придбати автобуси і запустити їх на такі напрямки", - повідомив Кравцов.
 Він зазначив, що на сьогоднішній день в обговоренні знаходиться близько 20 таких напрямків.
"Але проблема в тому, що всюди ми повинні отримувати згоду місцевих рад. Це проблема, особливо перед виборами ... Але це потрібно для підвищення ефективності, і ми намагаємося це донести місцевим радам", - резюмував Кравцов.
Нагадаємо, УЗ неодноразово заявляла про збитковість пасажирського сектора. За даними залізничного відомства, в приміському сполученні діючі тарифи на пасажирські перевезення нижчі собівартості в середньому в 7-8 разів.
 У компанії відзначають, що зараз на покриття збитків від пасажирських перевезень направляються доходи від вантажних перевезень.

 Нагадаємо, в 2017 році "Укрзалізниця" відремонтувала 13 приміських поїздів. У грудні Кравцов говорив, що оновлення одного приміського електропоїзда обходиться УЗ приблизно в 46 млн грн.