пʼятниця, 2 грудня 2016 р.

Безробітні можуть отримати безоплатну правову допомогу

1 грудня в Закарпатській ОДА відбувся брифінг директорів Закарпатського обласного центру зайнятості Юрія Фущича та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області Василя Попадинця щодо підписання договору про співробітництво між двома структурами.Як зазначив Юрій Фущич, угода передбачає консолідацію зусиль обох сторін задля реалізації ефективної державної політики у сфері зайнятості населення та розширення можливостей доступу до безоплатної правової допомоги для громадян, зокрема для осіб, які звертаються до центрів зайнятості краю»..
У рамках співпраці передбачено проведення низки освітніх заходів з права для різних категорій населення. Зокрема, уроки та вікторини для учнів, семінари з правових питань для безробітних, роз’яснення та консультації для громадян із питань реалізації і захисту прав людини. Такі заходи пройдуть у всіх центрах зайнятості області та окремих загальноосвітніх школах районів. Тож відтепер всі зацікавлені мають доступ до безоплатної правової допомоги, що сприятиме кращій реалізації права громадян на працю та інших трудових прав. Ознайомитися з графіками та місцем проведення заходів  можна на веб-порталі обласного центру зайнятості за посиланням http://www.dcz.gov.ua/zak/control/uk/publish/article?art_id=60694&cat_id=115128.
Василь Попадинець наголосив на важливості підписання меморандуму про співпрацю між двома структурами, адже, за його словами, це дасть можливість розширити доступ до безоплатної правової допомоги у краї. Нині чимало закарпатців мають проблеми правового характеру, але не знають, куди звернутися аби їх вирішити. Часто їм бракує грошей для захисту своїх інтересів. Фахівці ж структурних підрозділів системи безоплатної правової допомоги на Закарпатті завжди готові надати краянам фахові юридичні та правові консультації і роз’яснення, а в разі потреби забезпечити захист інтересів у суді за рахунок держави, допомогти в доступі до електронних сервісів Міністерства юстиції України, а також прийняти документи для реєстрації громадських об’єднань.
«Слід зазначити, що фахівці бюро  надають дієву допомогу тим краянам, які її найбільше потребують. Приміром, минулого тижня до Великоберезнянського бюро зателефонував чоловік, який попросив допомогти оформити йому субсидію. Оскільки він інвалід, то  фізично не міг звернутися у відповідний державний орган.  Фахівці відвідали чоловіка в лікарні та з’ясували, що він не користується соціальними пільгами, знаходиться у скрутному матеріальному становищі і не має можливості придбати інвалідний візок, тому вирішили крім надання йому правової допомоги сприяти і в наданні соціальної. Працівники бюро допомогли інваліду написати заяву в селищну раду В.Березного  на отримання одноразової фінансової допомоги, а також заяви до терцентру соцзахисту населення Великоберезнянського району на отримання інвалідного візка та субсидії. У результаті чоловік отримав фінансову допомогу та візок, а також йому була призначена субсидія, - повідомив В. Попадинець. - Досвід діяльності бюро свідчить не лише про потребу громади у безоплатній правовій допомозі, але й про тенденцію довіри людей до системи безоплатної правової допомоги в цілому». 
Посадовці наголосили, підписання договору про співпрацю між двома структурами дасть можливість ширшого охоплення краян повним комплексом правових послуг, адже безробітні та інші мешканці краю зможуть звернутися до центру зайнятості не тільки в пошуку роботи, але й задля того, аби вирішити свої проблемні питання соціального-побутового, спадкового, сімейного характеру. Фахівці центру зайнятості та системи безоплатної правової допомоги спільними зусиллями допоможуть краянам  у вирішенні їхніх правових та інших проблем.
Джерело