четвер, 9 березня 2017 р.

В Мукачеві можуть створити пілотний госпітальний округ

Міський голова Мукачева Андрій Балога запропонував в.о. міністру охорони здоров’я України Уляні Супрун створити перший на Закарпатті госпітальний округ з центром у місті Мукачево як пілотний проект з реалізації реформування медичної галузі, повідомляє Мукачівська міськрада.
Мукачівський госпітальний округ в повній мірі забезпечить надання якісної медичної допомоги. Цей округ є найбільш оптимальним, оскільки населення Мукачева та Мукачівського району нараховує 186 тис. жителів (з яких — 85 тис. жителів Мукачево, 101 жителів Мукачівського району), зазначається у зверненні на адресу У. Супрун. Враховуючи те , що госпітальний округ необов'язково повинен займати межі адміністративних районів, дає змогу приєднати до госпітального округу частини Ужгородського та Берегівського районів. Згідно вимог багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня має обслуговувати не менше 200 тисяч осіб.
Серед переваг - Мукачево є містом обласного значення, має зручне географічне становище та розташоване в центрі госпітального округу, наявність залізничного вузла та надійне автомобільне сполучення з населеними пунктами Мукачівського, Ужгородського та Берегівського районів.
Будь-яка віддаленість населеного пункту Мукачівського району не перевищує 60 хвилин та еквівалентна радіусу зони обслуговування в межах 40 кілометрів до найвіддаленішої точки.
Мукачево має і потужний медичний ресурс. Лікувальна база міського комунального закладу Мукачівської ЦРЛ складається з 6-ти лікувальних корпусів для розміщення стаціонару, поліклінічного відділення. У відділеннях та інших підрозділах Мукачівської центральної районної лікарні працює більше 244 висококваліфікованих лікарів, 497 осіб середнього та 252 осіб молодшого медперсоналу. Ліжковий фонд Мукачівської ЦРЛ складає 584 ліжок цілодобового перебування.
Лікарня оснащена апаратурою, що забезпечує проведення медичних втручань та заходів з надання вторинної медичної допомоги, що забезпечує надання медичної допомоги належної якості .
Минуоріч для лікарні коштом міського бюджету закуплено обладнання на 7 млн. гривень. Загалом місто планує виділити 40 млн. на придбання нового обладнання. 
Окрім того, місто вже запроваджує в медзакладах електронну картку пацієнта. Протягом цього року окрім лікарні, електронна системи обліку пацієнтів, електроні протоколи лікування та оцінки якості роботи медичних працівників буде впроваджена в поліклінічному відділенні Мукачівскої ЦРЛ та амбулаторіях

«Просимо Міністерство охорони здоров’я України внести до переліку та складу госпітальних округів – Мукачівський госпітальний округ в Закарпатській області з центром у місті Мукачево та затвердити наш госпітальний округ як окремий, самодостатній госпітальний округ в Закарпатській області, який відповідає вимогам, встановленим законодавством України», - йдеться в листі міського голови на адресу міністерства.