четвер, 10 травня 2018 р.

Прямий поїзд з Мукачева до Будапешта

 ПАТ «Укрзалізниця» завершила перемовини зв MÁV-START nemzetközi utazások щодо спільних планів по запуску прямого маршруту "Мукачево – Будапешт".
 Угорці готові надати рухомий склад, що буде курсувати євроколією, яка і сполучає ці два міста. На новому напрямку не витрачатиметься час на перестановку вагонів з широкої колії на вузьку, що є значною перевагою маршруту.
 Наразі ж поїздам потрібно змінювати колісні пари, а це кілька додаткових годин в дорозі.
"Відстань між Мукачевом і Будапештом – близько 400 км. Ціна на квитки демократична: другий клас – трохи більше 700 гривень, перший клас – близько 1000 грн.

 Зі слів заступника міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктора Довганя, для впровадження проекту пасажирського сполучення Мукачево–Чоп–Загонь (Угорщина)/Будапешт .
 "У результаті отримаємо надійне залізничне сполучення з Угорщиною, що дасть можливість пасажирам дістатись із міст Закарпатської області (Чоп, Батєво, Мукачево) до країн Європейського Союзу та у зворотному напрямку без очікування перестановки колісних пар чи зміни поїздів за обраним маршрутом. Реалізація проекту допоможе покращити якість пасажирських перевезень залізничним транспортом, створить для мешканців Закарпатської області, гостей і ділових партнерів регіону додаткові зручності.
 Для втілення проекту необхідно орієнтовно 5,5 млн євро (зокрема ремонтно-відновлювальні роботи залізничної інфраструктури на дільницях: Мукачево–Чоп–Держкордон (Угорщина) – 3,81 млн євро, Чоп–Держкордон (Словаччина) – 0,83 млн євро, реконструкція станції Мукачево – 0,81 млн євро.