пʼятниця, 29 липня 2022 р.

Мікрогрант для садівників: інструкція як отримати

 

Впродовж останніх місяців з’явилося кілька державних програм підтримки розвитку овочівництва та садівництва. Зокрема, є пропозиції і для малих фермерів та агровиробників. Держава пропонує мінігранти для закладання нових садів, ягідників чи виноградників, пише SEEDS.

Отримати часткову компенсацію (до 70% витрат) можна, заклавши сад чи плантацію площею від 1 до 25 гектарів. При цьому, за умовами гранту, компенсується від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар нового насадження.

Крім готовності самостійно сплатити 30% вартості закладання саду, господарство має гарантувати створення нових робочих місць, мати у власночті чи правокористуванні не менше ніж 7 років землю площею від 1 до 25 га та створити проєкт плану висадки насаджень. Як виглядає типовий проєкт – дивіться тут.

Алгоритм подачі заявки на отримання гранту на сад:

  • Подати заявку на отримання такого гранту можуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур на землях. Подати заявку на отримання гранту на створення саду через портал «Дія» https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad.
  • Для цього слід зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису та заповнити онлайн-заявку, а також прикріпити проект плану висадки насаджень. Після цього слід все підписати електронним підписом та відправити.
  • Заявка опрацьовується протягом...

 Докладніше