середу, 26 квітня 2023 р.

Що потрібно, щоб повернутись в Україну з дітьми: перелік правил і документів

 

Більша частина українців, які виїхали за кордон через війну, складають жінки з дітьми. Нещодавно на свята в країну повернулося багато біженців. Юрист розказав основні правила повернення додому з дітьми.

Про це повідомляє юрист чат-бота "Юридичний порадник для ВПО" благодійного фонду БФ "Право на захист" Олег Голєв для РБК-Україна.

Правила повернення 

"Правила перетинання державного кордону громадянами України встановлюють, що діти можуть виїжджати за межі України в супроводі одного з батьків, бабусі, дідуся, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування. При цьому нотаріально посвідченої згоди другого з батьків не потрібно", — зауважив юрист Олег Голєв.

Також він додав, щоб дитині перетнути польський кордон і при цьому не втратити статус тимчасового захисту, потрібно мати закордонний паспорт, ID-картку чи свідоцтво про народження (залежно з яким документом дитина вперше в’їжджала на територію Польщі) та оформлений PESEL UKR, своєю чергою тривалість виїзду повинна не перевищувати 1 місяць.

Повернення з України в Польщу

Зазначається, що з боку України діють загальні правила перетину кордону. Для цього мамі з дитиною потрібні:

 Докладніше