пʼятниця, 11 грудня 2015 р.

Моніторинг впровадження інструментів електронного урядування в органах місцевого самоврядування

Моніторинг ефективності впровадження інструментів електронного урядування в органах місцевого самоврядування міст України реалізований коаліцією неурядових організацій: ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Асоціація міст України, Асоціація органів місцевого самоврядування «Міста електронного урядування України», ГО «Європейський діалог», ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».
Для даної коаліції громадських організацій це вже третій моніторинг ефективності впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в найбільших містах України. Цього року предметом аналізу стали знову ж таки офіційні веб-сайти міських рад, система електронного документообігу та організація діяльності Центрів надання адміністративних послуг.
Особливістю цьогорічного дослідження стало те, що до вибірки увійшли 125 найбільших міст, а не 100, як завжди, що пояснюється окупацією значної кількості муніципалітетів на сході України та анексією Криму.
Оцінювання діяльності ЦНАП в цьому році здійснювалось не за рахунок залучення спостерігачів та «таємних клієнтів» з боку громадських організацій у містах, що увійшли до вибірки, а шляхом надсилання інформаційних запитів.
Метою дослідження є визначення ступеня використання в діяльності органів місцевого самоврядування елементів електронного урядування для забезпечення оперативного та безперешкодного інформування населення, сприяння прозорості місцевої політики та протидії корупції, зростання якості надання адміністративних послуг, активізації громадськості та її залучення до суспільно-політичних процесів. Детальніше