пʼятниця, 21 січня 2022 р.

На Закарпатті 264 аптеки беруть участь у програмі "Доступні ліки"

 

У Закарпатській області 264 аптеки беруть участь у програмі реімбурсації “Доступні ліки”, з них 87 розташовані у невеликих містечках та селах.

Програма “Доступні ліки” покриває медикаментозне лікування:   

·         від серцево-судинних хвороб;

·         від діабету 2 типу;

·         для профілактики інфарктів та інсультів;

·         від бронхіальної астми;

·         від розладів психіки та поведінки;

·         від епілепсії;

·         від нецукрового діабету; 

·         інсулінозалежного діабету (1 тип).

Інсуліни, необхідні людям, які хворіють на інсулінозалежний діабет, увійшли у програму реімбурсації з 1 жовтня 2021 року. У програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. З них 47 — повністю безоплатні.

Це значно збільшило доступ пацієнтів із цукровим діабетом до лікування. Усього у Закарпатській області 171 аптека відпускає інсуліни. 

За весь час роботи е-рецепту за програмою “Доступні ліки” у Закарпатській області погашено 943 тисячі рецептів. З них на інсуліни — 8,1 тис. е-рецептів. 

Для того, щоб отримати необхідні ліки, пацієнт має звернутися до свого сімейного лікаря або іншого лікаря, який випише необхідний електронний рецепт. А саме: 

·         Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом ІІ типу електронний рецепт на “Доступні ліки” виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким укладена декларація. Так само і з “Доступними ліками” для профілактики інсультів та інфарктів.   

·         Пацієнтам із нецукровим та інсулінозалежним діабетом електронний рецепт на десмопресин або інсулін може виписати ендокринолог або сімейний лікар. Але лікар, з яким укладена декларація, зможе виписати рецепт тільки після того як ендокринолог створив план лікування для пацієнта, де вніс усі необхідні призначення на ліки.  

·         Пацієнтам із розладами психіки та поведінки електронний рецепт виписує виключно психіатр. 

·         Пацієнтам із епілепсією електронний рецепт на ліки виписує невролог чи психіатр. 

Схема отримання електронного направлення у всіх лікарів однакова — пацієнт записується на прийом, лікар проводить огляд та виписує необхідний рецепт. Е-рецепт надходить на мобільний пацієнта у вигляді смс із унікальним номером та кодом підтвердження. 

Якщо у пацієнта є визначена схема лікування, е-рецепт можна одержати у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта по телефону. Але про це потрібно заздалегідь домовитися з лікарем. Пацієнту на телефон надійде смс-повідомлення із номером рецепта і кодом підтвердження. А його близькі можуть отримати ці ліки і принести пацієнтові, у випадку якщо людина на карантині або їй важко пересуватися.

Далі пацієнтові потрібно знайти зручну для нього аптеку, в якій можна одержати безоплатні або з невеликою доплатою ліки за електронним рецептом.

Докладніше