середа, 10 жовтня 2018 р.

Пенсії по-новому: змінився механізм нарахування стажу, що треба знати кожному

 Минулого року в Україні запустили Пенсійну реформу, яка значно змінила головні принципи законодавства у цій сфері. Згідно з новим пенсійним законодавством, термін, коли можна буде вийти на пенсію, залежить тільки від розміру страхового стажу. І, разом з тим, він включає в себе не тільки трудову діяльність.
 Експерти пояснюють, що є кілька видів стажу роботи. Трудовий стаж, або загальний підтверджується записами у трудовій книжці.  Страховий, або пенсійний, стаж – це весь той час, протягом якого людина оплачувала щомісячні страхові внески.
 На початку 2018 року вступили в силу нові норми пенсійного законодавства, згідно з якими термін виходу на пенсію залежить безпосередньо від накопиченого за період трудової діяльності страхового стажу. Тобто виходить так, що значення має не те, скільки часу людина фактично працювала, а протягом якого періоду вона сплачувала страхові внески в пенсійний фонд.
Чи входить навчання у виші до пенсійного стажу?
 Експерти пояснюють, що у пенсійний стаж будуть додані роки навчання в вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі тим, хто навчався до 2004 року.
Чи входить до страхового стажу декретна відпустка?
Жінки, які були у відпустці по догляду за дитиною до 2004 року, отримають додаткові роки до свого страхового стажу – незалежно від наявності чи відсутності офіційного працевлаштування на той момент.
 Ще одне важливе нововведення: з 2013 року з допомоги по пологам почали робити відрахування до пенсійного фонду. Тому жінкам, які народили дитину після 2013 року, до страхового стажу увійдуть також 2 місяці до і 2 місяці після пологів.
Служба в армії і пенсійний стаж
 З 2007 року військові частини, в яких проходять строкову службу українці, сплачують внески в пенсійний фонд за своїх солдат. Тому ті, хто служив в період з 2007 по 2017 рік, зможуть внести роки служби до свого пенсійного стажу.
 Крім того, до пенсійного стажу будуть зараховувати догляд за дитиною-інвалідом, участь в бойових діях, догляд за інвалідом I групи і тому подібне.