середа, 24 лютого 2021 р.

Де і як на Закарпатті можна обміняти посвідчення водія

Прийде час коли період заборони щодо вільного виїзду громадян України за кордон завершиться, а цим часом зверніть увагу чи відповідає вимогам ваше водійське посвідчення з яким ви плануєте подорожувати.

Для того, щоб здійснити обмін наявного посвідчення водія необхідно пред’явити адміністратору сервісного центру МВС: дійсну медичну довідку, паспорт громадянина України або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус, довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявністю), і звісно те посвідчення яке є наявним. Обмін посвідчення водія у зв’язку зі зміною особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові) проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.

Обмін посвідчення водія проводиться :
без складення іспитів;
незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи за умови подання.

Під час отримання нового водійського посвідчення терміном дії на 30 років вилучається те посвідчення водія, що підлягає обміну.

В Закарпатській області діють 53 заклади, які пройшли державну акредитацію та проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (автошколи). Підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, що експлуатуються на вулично-дорожній мережі загального користування, проводяться акредитованим у визначеному законодавством порядку закладом, що зареєстрований в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС за його місцезнаходженням. У разі коли зазначена діяльність здійснюється філією, така філія обліковується в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС за її місцезнаходженням.

З інформацією про заклади Закарпатської області можна ознайомитися у відкритому доступі в мережі Інтернет, зокрема, на офіційному вебсайті Головного сервісного центру МВС України.

Докладніше