середа, 28 березня 2018 р.

Порошенко підписав закон, який торкнеться всіх водіїв: що зміниться

 Президент Петро Порошенко підписав закон, який торкнеться всіх автомобілістів в Україні
 У документі зазначено, що евакуація може здійснюватися, якщо авто поставлено на проїжджій частині в 2 і більше рядів, розташовано на залізничних переїздах, на трамвайних коліях, на естакаді, мосту, шляхопроводі або під ним, в тунелі, на пішохідному переході або ближче 10 м від нього по обидва боки, на перехрестях і ближче 10 м від краю проїжджої частини при відсутності на ній пішохідного переходу.
 Також авто заберуть, яко воно стоїть ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.
 Евакуацію авто зафіксують на фото та відео у відповідному протоколі про адміністративне правопорушення. Інформацію про евакуацію повинні відразу ж передавати на мобільний номер і електронну пошту власника машини.
 У законі зазначено, що порушення правил парковки авто, в тому числі несплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування, тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування парковки.
 Парковка в місцях, призначених для безкоштовного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг, тягне за собою накладення штрафу в 30-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування парковкою.
Відзначимо, що постанова про адміністративне стягнення за порушення правил парковки може виноситися без участі порушника.
 Однак інспекторам з паркування забороняється приймати готівкові кошти як плату за послуги паркування.
 Закон вступив в силу через 180 днів з дня опублікування.
Нагадаємо, автомобілі українців дозволили евакуювати, якщо вони припарковані з порушенням правил дорожнього руху.
 У законопроекті №5364 «Про реформування сфери паркування транспортних засобів» уточнюється, що евакуювати припарковані авто можна, якщо:
– автомобіль залишений на проїжджій частині в два і більше ряди;
– авто припарковано місці, забороненому для стоянки / зупинки Правилами дорожнього руху;

– автомобіль заважає іншим транспортним засобам або пішоходам, або ж блокує проїзд по двом або більше смугах руху.