вівторок, 6 березня 2018 р.

В Україні введуть накопичувальну пенсійну систему


 В Україні введуть накопичувальну пенсійну систему: в чому суть. Комітет з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроект №6677 про введення накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Про це повідомляє прес-служба ВР.
 "За результатами розгляду члени Комітету одноголосно підтримали і рекомендували парламенту прийняти законопроект за основу", - йдеться у повідомленні.
  Зазначено, що на початку розгляду законопроекту голова Комітету Людмила Денисова зазначила, що законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" передбачено введення другого рівня системи пенсійного забезпечення - накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування з 1 січня 2019 року.
"Єдиним законопроектом, зареєстрованим у Верховній Раді, спрямованим на виконання цієї норми Закону України №2148, є законопроект по №6677", - зазначила Денисова.
Як це буде працювати
  Законопроектом пропонується введення децентралізованої накопичувальної системи через недержавні пенсійні фонди. Згідно із запропонованою у проекті системою частина обов'язкових внесків до пенсійної системи повинна накопичуватися на пенсійних рахунках громадян, які будуть платити такі внески.
 Законопроект має на меті надати працівникам вже з 1 січня 2018 року можливість формувати обов'язкові особисті пенсійні накопичення, за рахунок яких вони в майбутньому отримають додатковий, до їх пенсій із солідарної системи, джерело пенсійних виплат, "що певною мірою покращить їх забезпечення в старості". Для цього пропонується, зокрема, встановити, що застраховані особи, яким на дату запровадження обов'язкової накопичувальної системи пенсійного страхування виповниться не більше 35 років, будуть платити зі своєї заробітної плати (доходу) в недержавні пенсійні фонди внески, починаючи з 2 відсотків з щорічним збільшенням до 7 відсотків. Іншим особам (які не досягли пенсійного віку або ті, кому виповнилося понад 35 років) пропонується надати право на добровільну участь у накопичувальній системі пенсійного страхування.
 Нагадаємо, Міністерство соціальної політики України визнало наявність цілого ряду проблем після вступу в силу пенсійної реформи. Для вирішення частини з них глава відомства Андрій Рева анонсував підготовку законодавчих змін.

 Зокрема, ініціюється збільшення ролі стажу роботи в порівнянні з зарплатою при нарахуванні пенсії для українців з великою вислугою років.