четвер, 10 листопада 2016 р.

Перспективний план формування територіальних громад Закарпаття буде онлайн

 9 листопада  в Закарпатські обласній раді провели розширену нараду  про відновлення роботи Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради, створеної за попередніх каденцій, про перспективний план формування територій громад Закарпатської області та бюджетні перспективи 2017 року та інші, повідомляє прес-служба Закарпатської обласної ради.
У її роботі взяли участь голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, його перший заступник  Йосип Борто, заступник голови облради Петро Грицик, голова бюджетної комісії Василь Кошеля, депутати облради  – Василь Губаль, Мирослав Білецький, Андрій Вишняк, Йожеф Баторі, Гейза Гулачі та інші голови районних рад, міські голови міст обласного та районного значення.
Зазначалося, що Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові облради покликана сприяти оперативному вирішенню соціально-економічних проблем територіальних громад області та організаційно-методичній допомозі. Голова Іршавської райради Віктор Симканинець вніс пропозицію відновити роботу постійно-діючого дорадчо- консультативного органу як важливого, що допоможе налагодити конструктивні зв’язки між громадами, вивчати їхні  проблеми та спільно клопотати перед обласною радою щодо їх вирішення, виробляти і подавати спільні пропозиції до вищих органів влади. Його підтримали всі присутні голови райрад та міські голови. Була внесена пропозиція запровадити практику проведення виїзних засідань Координаційної ради на місця. Михайло Рівіс зі свого боку пообіцяв всі знакові питання для краю обговорювати на цих засіданнях та спільно шукати шляхи їх вирішення.
Консультант з правових питань Регіонального офісу впровадження децентралізаційної реформи Закарпатського відділення Асоціації міст України Олег Лукша провів презентацією проекту Перспективного плану формування територій спроможних громад Закарпатської області, який, як казав він,  напрацьований експертами та фахівцями  відповідно до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громади», враховуючи рекомендації урядової Методики, а також принципи добровільності громад. «Хочемо, щоб рішення громад були усвідомленими, активно оговореними та узгодженими. Адже вже майже 2 роки іде реформування, а Закарпаття — єдиний регіон в Україні, де досі немає затвердженого Перспективного плану» ,  – наголосив він. Та  розповів про велику проведену роботу на місцях, широке обговорення з людьми на місцях у кожному районі. У результаті на сьогодні в краї змодельовано 53 об’єднані  громади. Відтак про кожну з них Олег Лукша розповів детально. Враховані всі чинники, які роблять наш край у цьому процесі особливим: гористість, лісистість, наводненість, видовжене розташування поселень, конкурентно близьке розташування великих сіл і селищ, найменша кількість с/г угідь в Україні на одну людину,  компактне проживання нацменшин,  наявність транс’європейської магістралі, прикордонних територій, транзитності тощо.
Олег Лукша також повідомив, що цей План – експертне бачення , який через Інтернет буде доступний кожному разом із табличними даними про бюджетні ресурси, школи, амбулаторії тощо. До кожної громади має бути  розроблений відповідний Паспорт, який і розглядатиме відтак Кабінет Міністрів України,який, до, речі налаштований на укрупнення громад.
У ході презентації було похвалено роботу в цьому напрямку Перечинської громади та її очільника Івана Погоріляка, а також депутата облради Андрія Вишняка. «Створення громад має змінити нашу філософію у бік  ґаздівського підходу», – наголосив А.Вишняк.