понеділок, 26 грудня 2022 р.

Техогляд, нове розмитнення та штрафи: на українських водіїв чекає низка змін у 2023-му

У 2023 році на українських водіїв чекає низка змін. Серед нововведень — не тільки можливе повернення технічного огляду.

Реєстрація авто та водійські права

У 2023 році може у 30-ть разів підвищитися вартість послуги отримання водійського посвідчення та в четверо — реєстрація транспорту. Депутати розробили законопроєкт №8193, який передбачає збільшення граничної вартості усіх адміністративних послуг, прив'язавши їх до прожиткового мінімуму. Нововведення допоможе сервісним центам МВС не працювати у збиток.

Сплата штрафів по-новому

Також депутати планують збільшити можливість сплатити штрафів за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані камерами автофіксації, на п'ять днів. У результаті — загальна кількість днів зросте до 15 днів. Також можуть ввести загальні терміни для обов'язкового виконання постанови про штрафні санкції.

Обов'язковий техогляд

У 2023 році можуть повернути обов'язковий технічний огляд для автомобілів. Здійснювати перевірку більшості категорій авто доведеться через чотири роки після реєстрації, після чого — кожні два роки. Нові власники авто також будуть зобов'язані пройти техогляд упродовж десяти днів після перереєстрації або ДТП, якщо машина отримала пошкодження систем безпеки.

Онлайн-розмитнення

Наступного року в Україні для автовласників розмитнення транспорту стане доступне через мобільний застосунок порталу державних послуг "Дія". Як обіцяють ініціатори нововведення, розмитнити авто можна буде лише за 10 хвилин, без участі митників. Очікується, що послуга стане дещо дешевшою.

"Фантомні" патрулі поліції

На українських автошляхах "фантомні" патрулі поліції займаються таємним вимірюванням швидкості зустрічного та попутного транспорту. Нововведення в Україні мало запрацювати ще минулого року, але його перенесли через воєнний стан на 2023 рік. Зафіксовані порушення відправлятимуть автоматично у базу системи фіксації порушень Правил дорожнього руху.

Втрата прав за перевищення швидкості

У Верховній Раді України ініціюють ухвалення законопроєкту, що передбачає позбавлення посвідчення водіїв на три-шість місяців за перевищення швидкості в населених пунктах на понад 50 км/год, а якщо більш ніж 70 км/год — від пів року до року. Такий проєкт закону зареєстрували у парламенті.

 Докладніше