середа, 10 серпня 2016 р.

Мінкультури чекає пропозицій від видавців щодо поповнення бібліотек

Міністерство культури України розпочинає прийом пропозицій від суб’єктів видавничої справи щодо відбору україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек.
«Понад усе зараз ми прагнемо змінити філософію поповнення бібліотечних фондів, зокрема в питанні закупівлі книжок державою. Фонди мають наповнюватися актуальною та цікавою літературою, яка відповідає запитам читачів» - прокоментував початок відбору україномовних книг для публічних бібліотек Міністр культури України Євген Нищук.
До розгляду приймаються пропозиції щодо відбору книг (у тому числі для дітей та юнацтва), виданих протягом 2014 – 2016 років, і які за цільовим призначенням належать до науково-популярних, довідкових, літературно-художніх чи громадсько-політичних.
У 2016 році визначено пріоритетними:
- сучасну українську літературу;
- кращі зразки світової літератури в українському перекладі;
- літературу національно-патріотичного спрямування, що популяризує ідеї зміцнення української державності. 
Пропозиції приймаються від суб’єктів видавничої справи, внесених до Державного реєстру видавців і розповсюджувачів видавничої продукції.
Пропозиції подаються видавцями особисто або надсилаються поштою з 15 по 29 серпня (включно) 2016 року.
Просимо звернути увагу, що:
- до розгляду не приймаються пропозиції щодо відбору книг, які були видані за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів;
- пропозиції, подані з порушенням встановлених строків та вимог, не розглядаються;
- відповідно до нормативних документів, які регулюють питання придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек, середня вартість одного примірника видань (з доставкою до споживачів) не повинна перевищувати 80 грн.