середу, 31 серпня 2016 р.

На Закарпатті запрацюють 13 бюро правової допомоги

Сьогодні, 31 серпня в ОДА відбулася прес-конференція за участі Руслани Натуркач, начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, Василя Попадинця, директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Івана Алмаші, першого заступника начальника головного територіального управління юстиції. Темою обговорення стало відкриття 13 бюро безоплатної юридичної допомоги, що відбудеться 1 вересня на Закарпатті.
1
З 2015 року на Закарпатті вже працюють три центри з надання юридичної допомоги – в Ужгороді, Мукачеві та Хусті, а зараз вони будуть ще в 13 районних центрах.
Новостворені бюро є структурними підрозділами місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, вони не повинні бути бюрократичними установами, а навпаки стати помічниками для громадян.
Бюро відкриваються з метою впровадження безоплатної юридичної допомоги на регіональному рівні та розширення доступу громадян до отримання цієї допомоги.
В липні по всій області проходив відкритий конкурс з відбору керівників тринадцяти бюро правової допомоги, на який було подано 120 заявок, а фактично взяли участь 80 претендентів.
У кожному бюро працюватиме 2-3 фахівці-юристи, які надаватимуть правові консультації відвідувачам, прийматимуть звернення про отримання безоплатної вторинної правової допомоги (представництво інтересів у суді) та допомагатимуть в доступі до електронних сервісів Мінюсту.
«В рамках плану Міністерства юстиції з реформування територіальних органів юстиції впродовж першого півріччя 2016 року було ліквідовано старі районні управління. В результаті проведених організаційних заходів в Закарпатській області було ліквідовано 13 районних та міських управлінь юстиції, скорочено витрати на утримання апарату територіальних підрозділів міністерства юстиції. Скорочено кількість держслужбовців з 505 до 386 осіб», – зазначила Руслана Натуркач.
Бюро надаватимуть фахову допомогу для соціально незахищених верств населення. Первинна допомога надаватиметься безкоштовно всім без винятку, а от скористатися вторинною правовою допомогою зможуть лише визначені законом категорії громадян – малозабезпечені, інваліди, діти-сироти, учасники бойових дій в зоні АТО та переселенці.
В кожному бюро буде єдина база, яку будуть формувати та підтримувати в актуальному стані юристи-практики. Детальніше