середу, 14 вересня 2016 р.

Держенергонагляд інформує, як заощадити на тарифах

Добовий графік навантаження об’єднаної енергетичної системи України має значну нерівномірність. Він характеризується піком навантаження у години вечірнього максимуму, провалом навантаження у години нічної зони доби та майже рівномірним споживанням електричної потужності протягом годин ранкового та денного часів доби.При цьому різниця між максимальним та мінімальним споживанням електричної потужності протягом доби у зимовий період складає понад 8000 МВт, а у літній - 5000 МВт. Це призводить до значних витрат палива на теплових електростанціях через необхідність забезпечення щоденних пусків–зупинень близько 10 енергоблоків. Як наслідок, отримуємо перевитрати палива та зростання вартості електричної енергії, яка виробляється.
Посприяти забезпеченню сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України можуть і споживачі, раціонально регулюючи режими споживання електричної енергії. Зокрема – зменшуючи споживання електричної потужності в години максимальних навантажень ОЕС України та збільшуючи  навантаження на електромережі у нічні години доби.
Значна частина споживачів, які нині розраховуються за дифтарифами, належать до групи «Промисловість» і суттєво впливають на форму добового графіка навантаження цієї групи, адже питома вага таких споживачів у даній групі становить близько 50%. Разом з тим, кількість побутових абонентів, які розраховуються за диференційованими тарифами, складає лише близько 0,8% від їх загальної кількості, а їхній обсяг споживання електроенергії у 2015 році склав приблизно 2,0 % від загального споживання електричної енергії населенням.
Усе це свідчить про необізнаність населення з можливостями економії коштів при розрахунках за електроенергію залежно від періодів доби її користування.
З метою сприяння роботі енергосистеми України споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення наступних заходів:

для населення:
- використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;
- незастосування енергоємних електроприладів у період із 8 до 11 години та з 17 до 22 години;
для споживачів:
- перенесення часу роботи підприємств, які працюють в одну зміну, на нічні години доби, для тих, які працюють у першу та другу зміни – перенесення роботи другої зміни на нічні години доби;
- незастосування енергоємного обладнання як для опалення, так і в технологічних процесаху період із 8 до 11 години та з 17 до 22 години;
- зниження підприємствами з безперервним циклом роботи навантаження у період із 8 до 22 години доби.
Самостійне впровадження споживачами зазначених заходів забезпечить зменшення нерівномірності добового графіка навантаження об’єднаної енергетичної системи України, збільшить стійкість роботи вітчизняної енергосистеми та дозволить зменшити вартість виробництва електроенергії тепловими електростанціями.
Перейти на дифтарифи нескладно – для цього слід лише звернутись до ПАТ «Закарпаттяобленерго» із відповідною заявою, де Вам буде надано всебічне сприяння та усі необхідні роз’яснення.